Bu sayfadaki içerik, Adobe Flash Player'ın daha yeni bir sürümünü gerektiriyor.

Adobe Flash player Edinin


GÜNDEM POLİTİKA DÜNYA EKONOMİ SPOR 20 Mayıs 2018
Muallim AYHAN
Muallim AYHAN kimdir?
Ayhan Bingöl (Muallim Ayhan) mahlası ile şiirler yazmaktadır. Konya Merhaba Gazete’si ve Kayseri Gündem Gazetesi’nde “ Mürekkebin Döktükleri” Köşesinde deneme, makale ve çocuk gelişimi çocuk psikolojisi üzerine birçok yazı yazmıştır. Şiirleri; İrfan Mektebi, Çemen, Somuncu Baba, Mutlu Çocuk , Gonca , Kardelen, Bosna Kardelen Çocuk, Dört Mevsim(Tatil Kitabı) dergilerinde ve birçok okul dergilerinde yayımlanmıştır. Birçok şiir antoloji kitaplarında şiirleri yayınlanmıştır. ESERLERİ Şiir Kitabı: Yüreğim Çocuk Çocuk Öyküsü: Sevginin Gücü
Email: muallim.ayhan@hotmail.com
  YAZARIN SAYFASI
Batı, Ortadoğu'da ne istiyor?
Osmanlı Doğmadan Öldü mü, Yoksa Ayak Sesleri mi?

Batı diktatörleri devirmiş yerine gelen yönetimlerle kendi meşruluğunun azaldığını anlamış Ortadoğu da yeni aktörler ortaya çıkacağını anlamış. Meşru yönetimleri devirmeye başlamış. Sebebi ise kendi meşruluğunu kaybetme korkusudur. Yoksa batının Ortadoğu halklarının rahatı ve huzur için demokrasi getirmek istemesi değildir. Tüketici bir Ortadoğu halkları ortaya çıkarıp,  ucuz işçilikle durağanlaşan ekonomisinin üretimini artırıp yeni pazarlar açılması ve fabrikalarının işlemesi derdindedir.
 
Batı, diktatörleri biz deviriz. Bizim meşruluğumuz çıkarlarımızı korursa biz diktatörlerle de iyi geçiniriz.  Mubarek'i biz gönderdik. Lakin Mısır üzerinde Mursi ile meşruluğumuz kalmadı. Batı, Ortadoğu'da ipler ellerinden çıkacak telaşına kapılmış. Bizim meşruluğumuz kalmadığı yerde demokrasinin de meşruluğu kalamaz, diyen batılılar, Mursi'nin bu yüzden ne pahasına olursa olsun gitmesi düşüncesin de birleşmişlerdir. 
 
Batılılar hükmedenler ve hükmedilenler diye dünyayı ikiye bölmüşlerdir. Hükmedenler hükmedilenleri insan olarak görmedikleri için ölenlere yaralananlara seçimle işbaşına gelmiş Mursi'nin haklarının gasp edilişine kör, sağır olmuşlardır. Batılılar ölen Müslümanı insan gözüyle görmediği için; onlar için bin, yüz bin, milyon Müslüman ölmüş önemli değildir.  
Zaten kan akıtanlar kendileri yada uzantıları olan işbirlikçileri insanları katledip ve öldürmektedirler. Batılılar, Müslüman bir lider, halkını seven lider ve ülkesini seven lider değil, batının çıkarlarını koruyacak bir lider liberalizmi savunan batının bütün emirlerine, çıkarlarına evet diyen batıyı hami gören bir lider istemektedirler. Mısır iktidara gelen Mursi hem batıya hem de israil'in çıkarlarına ters davranmış. Bunu batı ve İsrail kendine ihanet görmüş  ve ihanetin bedeli olarak Mursi devrilmiş.  Suçsuz ve mazlum olan taraftarları ölümle cezalandırılmıştır. İşte Osmanlı gibi güçlü bir Türkiye olsaydı. Batı burada böyle katliam da yaptıramazdı. Halkını, batının ve İsrailin çıkarlarına terci eden yönetimler islam coğrafyasında oluşmazdı. Musi'nin yıkılmasından en fazla sevinen  dünyanın şımarık çocuğu  isarail'in ve onun hamisi olan Amerika memnun olmuştur.
 
Ölü vicdanlar uyanacak musibetler karşısında Müslümanlar bir birine sarılacak. Lakin batının senaryosu olduğu kadar Müslümanlarında bir senaryosu olmalıdır. Onların hesabı olduğu kadar Allah'ın da bir hesabı vardır. Ümit var olmak gerekir.

   
2013-08-19
YORUM YAP
Yorumlarınız onaylandıktan sonra yayına verilecektir. Uygun görülmeyen yorumlarınız yayınlanmayacaktır. Yasal zorunluluk olarak yorum yapan ziyaretçilerimizin IP bilgileri kayıt altına alınacaktır. Teşekkürler...

  Bu yazıya ilk yorumu yapmak ister misiniz?yazarın diğer yazıları